Lokální síťařství v ORP Polička

Napsal o .

Od července 2016 se obec s rozšířenou působností (ORP) Polička zapojila do projektu „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí“, který je veden Ministerstvem práce a sociálních věcí. V 11 krajích České republiky se s projektem spojilo dalších 118 ORP.

Součástí projektu je několik klíčových aktivit, mezi něž patří Podpora a rozvoj služeb v oblasti sociálně právní ochrany. Jejím cílem je zefektivnit síť služeb ochrany dětí, a to zejména díky práci tzv. „lokálního síťaře“. Síťař v první fázi práce zmapuje existující systém služeb pro ohrožené děti, který zahrnuje Odbor sociálně právní ochrany dětí, sociální služby, neziskové organizace zaměřené na práci s nezletilými, základní a střední školy, dětské lékaře a mnoho dalších aktérů, kteří ovlivňují život dětí a dospívajících v regionu.

Po prvotní analýze sítě služeb ochrany dětí v oblasti následuje proces zefektivňování této sítě. Ten spočívá zejména v podpoře komunikace a spolupráce jednotlivých aktérů. Síťař má představu o potřebách jednotlivých členů sítě, a je tak v dobré pozici pro propojování a iniciaci setkávání účastníků sítě, podporu jejich spolupráce a pokrytí potřebných služeb pro ohrožené rodiny a děti v lokalitě ORP Polička.

Projekt je zaměřen na místní vazby, které jsou pro efektivní práci s dětmi a dospívajícími velmi důležité. Síťaři mají za cíl podporovat propojení a práci účastníků sítě, s ohledem k individuálním podmínkám, které v jednotlivých regionech panují.

Více informací o projektu a všech jeho klíčových aktivitách naleznete na www.pravonadetstvi.cz

Bc. Anita Stanislavová

Lokální síťař pro ORP Polička

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vytisknout